31 maja 2018

Posted by Pani Alicja |
Wspieram kampanię Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza (MNW).

W Polsce nadal wiele osób o nieheteronormatywnej seksualności musi się ukrywać i to nie tylko w pracy czy publicznie, ale przed osobami bliskimi, rodziną. Według badań Stowarzyszenia MNW co piąta osoba ze społeczności LGBT+ spotyka się z dyskryminacją często lub bardzo często. Odsetek ten był jeszcze większy w grupie osób transseksualnych (wśród których często lub bardzo często dyskryminacji doświadczało 28%) oraz wśród osób, które swoją orientację psychoseksualną określały jako „inną” – a zatem wśród takich, które wymykały się kategoriom. Na temat osób LGBT+ krąży wiele mitów, często krzywdzących, a obecnie rządzący Polską pogłębiają problem, akceptując przemoc słowną, psychiczną wobec nich i wzmacniając homofobię. Osoby LGBT+ są wyzywane, bite, wyrzucane z domu albo dręczone w szkole tylko dlatego, że są LGBT+. Badania pokazują, że młode osoby LGBT+ mają myśli samobójcze o wiele częściej, niż ich hetero rówieśniczki i rówieśnicy. Żeby tego uniknąć, nie mówią nikomu o swej orientacji i muszą sobie z tym wszystkim radzić same. Czasem nawet ich bliscy nie wiedzą, że potrzebują pomocy.

Jako psycholog rozmawiałam z wieloma osobami LGBT+, zwierzali mi się ze swoich problemów. Wiele z tych problemów ma swoje źródła po prostu w nietolerancji otoczenia i to powinniśmy jako społeczeństwo zmienić. Dlatego wspieram osoby LGBT+ w dążeniu do szczęśliwego życia w związkach, rodzinach, w społeczeństwie.

Kochaj i daj kochać innym, a wszyscy będą szczęśliwsi.

https://mnw.org.pl/

3 komentarze:

 1. Genialny blog. Szkoda, że tak mało wpisów. Zachęcam do większej aktywności.
  Zachęcam do większej aktywności, a sam nie mam czasu na wiele rzeczy. Od prawie 20 lat żyję z żoną w związku femdom i klimatu fetyszu Stóp i butów. Nie jest to femdom w stylu 24h/dobę ale bawimy się często i gęsto. Można nam pozazdrościć.
  femdomfun

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem przeciwko innym związkom, niech każdy żyje jak mu się podoba. Pracowałem przez rok w Holandii gdzie na każdym kroku można było spotkać jakiegoś homoseksualistę. Wkurzały mnie ich zaczepki, czasami nie można było spokojnie zrobić zakupów. Jeżeli piszemy o tolerancji to druga strona też powinna uszanować to, że ktoś jest hetero. Co do mediów a w szczególności TV to chyba już w każdym serialu propagowane są treści homoseksualne. Nie widzę żeby ktoś to usuwał a co do rządzących to ustawą nie da się zmusić ludzi by akceptowali lgbt. Edukacja przede wszystkim i nie przeginanie w żadną stronę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny komentarz. Każdy ma prawo do własnych upodobań i och realizacji we własnym łóżku, pod warunkiem oczywiście, że nie krzywdzi się innych. Natomiast epatowanie w sposób nachalny i obsceniczny swoją orientacją na ulicach, agresywne zmuszanie do akceptacji, to już jest przekroczenie granic tolerancji.

   Usuń